Bulaşık Makinem Neden Su Almıyor ?

Beyaz eşyalarımızı kullanmadan önce genelde yaptığımız hata millet olarak prospektüs okumamak  satın aldığınız beyaz eşya veya başka bir elektrikli ev aletini kullanmadan önce muhakkak içeriğini okuyunuz. İlk çalıştırma dan en son bakımına kadar.  Bulaşık Makinem Neden Su Almıyor ? Konu başlığında atmış olduğum gibi bulaşık makinesi arızaları genelde bakımsızlıktan dolayı olmaktadır hep bir hizmet bekleriz eşyalarımızdan su bir gerçek ayda bir olsun bizimde kullanmış olduğumuz  elektrikli ev aletlerine hizmet vermemiz gerekmektedir.

Ev hanımlarının bulaşık makinelerindeki en çok aldığımız şikayetlerden 1 tanesidir su almaması. Dediğimiz gibi bakım eğer bulaşık makinemiz su almıyorsa dibinde su kalmış suyu boşaltamamıştı . İlk yapmamız gereken cihazımızın elektriğini kesmek. ( önce iş güvenliği)  Makinemizin içerisinde bulunan fiskiyeleri ve filtreleri yerlerinden çıkartıp sabunlu sünger yardımıyla ovalayarak temizlenmelidir.  Daha sonra makinenin içeresinde bulunan suyu bardak yardımıyla veya cezve yardımıyla boşaltınız içerini her yerini yine bir sünger yardımıyla temizleyiniz.

Bulaşık Makinem Neden Su Almıyor ?

Bu işlemleri yaptınız ve bulaşık makineniz hala su almıyor ise  ventil dediğimiz (elektrikli su vanası) değişmesi gerekir. bunun içinde dilerseniz bizim servisimizden dilerseniz başka bir yetkili servis den yardım alabilirsiniz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir