Buzdolabımız çalışıyor dipfriz bölümü soğutuyor kahvaltılık bölümü soğutmuyor. Servisimizi arayan müşterilerimizin genel olarak şikayetleri bu yönde. Bizde bu konularda size yardımcı olabilmek için buradayız.

Buzdolabınızı özellikle kurban bayramında konulan aşırı kurban etlerinizi ve memleketinizden getirmiş olduğunuz organik ürünlerinizi buzdolabının dipfriz bölümüne tıka basa dolduruyorsunuz. bunların içerisinde market poşetleriyle beraber. özellikle şu konuda anlaşalım. Artık buz dolaplarımız eskisi gibi kar yapan cinsten değil  no frost yani üflemeli soğutma. Buzdolabım Neden Soğutmuyor ? buzdolabının rahat ve güzel soğuta bilmesi için hava akışının şart olması gerekiyor. biz bu buzdolabını bütün hava sirkülasyonunu kapatırsak  içeride hava dönmeyecek dönmeyen hava evaperatörde buzlanmaya sebep olacak ve soğutmayı kesecek.

Buzdolabı Soğutmuyor sa Bu durumda ne yapmamız gerekiyor

1: Buzdolaplarında pazar poseti ve market posetleri kesinlikle kullanmıyacagız marketlerde satılan buzdolabı poşetleri kullanarak havasını alacağız

2:Ürünleri difriz bölümüne yüklerken nadir lazım olan yiyecekleri alttan dizmeye baslıyoruz

3: Yiyecekleri yüklerken hava sirklasyonuna dikkat ederek nizami şekilde dizeceğiz

4: Bütün yükleme bittikten sonra hava emiş kanalları ve hava veriş kanallarını kontrol edecegız  kapanan varmı diye.

5: Buzdolabınızı güneş ışığından kalorifer peteği gibi sıcak hava dolaşımından korumamız gerekiyor

asıl konuya gelelim difriz soğutuyor fakat kahvaltılık bölümü neden soğutmaz?

Bu 5 ana kurala uyulmaması yüzünden yüksek ihtimalle evaperatördeki ısıtıcı rezistans ların normalde 8 saatte bir 45 dakika eritme yapması gerekirken çok fazla eritmede kalıyor buda resistans ve soğukluğu hisseden sen sör sigorta arızalarını beraberinde getiriyor. Buzdolabım Neden Soğutmuyor ? bu parçaların ücretlendirilmesi marka ve modele göre değişmektedir. bu konu hakkında servisimizi arayıp telefonda bire bir yardımcı olmaya calışıyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir